Ārands Ruģēns: Trakās saldējumu sacīkstes I

0

Kā jebkurš cienīgs redakcijas biedris, es ieklausos savos kritiķos. Mani mūždien sasniedz vēstis par savu, kā teikt, “kailkaislīgo”, dažbrīd pat demonstratīvo raksta stilu, kura intensitāte ir negremojama bez kokaīna devas. Lasi lēni! Un pēc tam pārlasi! Citādi viss būs pagalam beigts! Nebūs man vairs raupās maizes rieka, ko dēla delnā spiest! Visi pūliņi par velti…

Izvēle subjektīvi likta secībā, sākot no visšausmīgākā līdz pašam labākajam saldējumam

 

Food Union (Ekselence)

Labs raksts jāiesāk ar labu polemiku. Daudzi būtu sagaidijuši šo eksemplāru raksta pašās beigās, un tamlīdz gan, man reikt un plekstēt, nemaz negribas, šai sensācionālista illūzijai. Atzīstu, es savā dzīvē esmu izmēģinājis ekselenci tikai vienu, liktenīgi vienīgu, reizi. Ak, kliedziet, jel, pār nieka Merso! Kur gan zinātniskā pieeja, kur princips principa pēc, kur daiļā Latvja tikumība? Mieru, tikai mieru. Šo kaunu ciešu protestā! Neabšaubāmi eklselence kā produkts tika radīts ASV post-sovietisma infiltrācijas un propagandas programmā. Padomājiet tik, glamūrs, holesterīns un ilgās emētisma un limuzīna pavadītās naktis Vecrīgas ielās ar munštukiem, Baibu Sipenieci un ķerru ar gumijas riteni, ekselence tik tiešām ir perfekta priekš modernās censones, kura, redziet, nevar atteikties no bezsojas karameļu machiatto, vakara ar Renāru Zeltiņu un nepiepildītām attiecībām kultūrista konkubātā.

ekse

 

Premia (Klasika)

Premia jau kārtējo reizi ne tikai pierāda, ka mājsaimnieces labākais draugs var būt kas vairāk par zilās apkakles pārstāvi ar doktordesu un apetīti, bet arī nostiprina somugru priekštatu par saldējumu kāesot sniega un poliuretāna samazgāmas, ceptāmas un vārītāmas avokado. Protams, tas garšo pēc jebkura cita saldējuma, bet tas viss nāk komplektā ar jauku vafeli, tā ka ne pat ku nošķaudīties.

klas

 

Hāgen-dāz

Pēdējo reiz, kad nopirku Hāgen-dāz, ne pa jokam, attapos dušas rores strūklā divas stundas vēlāk sēžot treņiņbiksēs, asinīm, siera kūkai un pustukšai valmiermuižas pudelei peldot čuguna vannā ar pārsistu degunu, metrplatīgu jogas bumbu un gandrīz kailu Zaķi Kurkuļtēvu pērļu nokrāsas apakšbiksītēs. Tici man, tu neapēdīsi hāgen-dāzu, hāgen-dāz apēdīs tevi. Sorbertu kolekcija ir laba tomēr.

haag

 

Rīgas saldējums (Vafelino)

 

Atrodams vasarā pie babkām ar leduskastēm un saulessargiem, lats divdesmit pa gabalu, bet tagad dārgi laiki, dārgi laiki, nabadzītes savvaļas studenti sāk dzīt no darba, paķer stafeti tā, ka pārlekt no grabekļa automatizētā lapu pūtējā. Kas par dzīvīti, vispirms no biļešu kontrolieriem izmeta, tagad pat caur salčuku neļauj piķi piknīt. Un pat neiesāc par pensijām… Ka es tev saku, tām večām ir lielās nāsis un lielām nāsīm nedzīst vecas rētas. Pag, par ko es iesāku runāt?   

 

TIEM KURIEM NEPIELECA
https://www.youtube.com/watch?v=FlK8PQ6-K7o&ab_channel=DamienSlash

Ārands Ruģēns

Gonzo žurnālists. Maikls Bejs ar rakstmašīnu. Dželatērijas rīkļurāvējs. Skābulītis. Spasmodical modicum. Non legor. Non legar. Savvaļas bārddzinis. Cilvēks bez slēpēm. Jūt līdzjūtību šeftmaņa dvēselei. Argotismu klizma. Ekster fokster finter terjers. Morālie sēra korķi ausīs. Ātras dabas sievišķis.