Anarhisms šķērsgriezumā: atskats

0

19. janvārī Kaņepes Kultūras Centrā aptuveni simts (paši neesam droši) cilvēku sapulcējās, lai klausītos, kā četri citi cilvēki runā par anarhismu un ik pa laikam uzdotu jautājumus. Respektīvi, notika Jest; pirmā publiskā saruna Anarhisms šķērsgriezumā, kur piedalījos es, Jest statistikas eksperts Jānis, žurnālists un libertārietis Juris Kaža un autors un latviskā anarhisma interesents Pauls Bankovskis.
Anarhisms kā ideja portālā Jest neviesojas pirmo reizi – divus rakstus aizpildījis Renzo Novatore un viņa līdzskrējēji – taču kaut kādā brīdī parādījās vajadzība diskusijas par šo tematu izvilkt mazliet publiskākā gaismā.
Fonā spīdot autoritātes noliedzošai Powerpoint prezentācijai, izdevās parunāt mazliet gan par neskaitāmajiem anarhisma atzariem, novirzieniem un meitas kompānijām (tai skaitā anarhosindikālismu un anarhokapitālismu), gan tā aktīvākajiem sludinātājiem un praktizētājiem (piemēram, zviedru birokrātijas tracinātāju Lāršu Vilku, kā arī kuršu ķēniņu dinastiju). Tāpat arī (ne vienmēr pilnībā veiksmīgi) ļaut diskusijā iesaistīties cilvēkiem gan par to, kā uzvesties vajadzētu īstam anarhistam, gan arī to, kāpēc valsts ir pelēks, birokrātisks briesmonis.
Nemēģinot  mutiskas diskusijas romantiku pārvērst tekstā, šeit pat arī pievienots viss tās ieraksts. Un ieteikums ierasties uz nākamo Jest; rīkoto pasākumu.

https://soundcloud.com/jestlv/jest-sarunas-anarhisms-skersgriezuma

Svens

Stuff and things.