Jest; rakstu konkurss skolēniem – Refleksijas

0

Jaunatnes kultūras portāls Jest; aicina 9.-12. klases skolēnus piedalīties rakstu konkursā Refleksijas.

Konkursa mērķis ir mudināt jauniešus iesaistīties Latvijā notiekošajos kultūras procesos, par tiem kritiski un analītiski reflektēt, tādejādi attīstot kritiskās un radošās domāšanas, kā arī argumentācijas prasmes.

Lai piedalītos konkursā, Tev jāiesūta aptuveni 1000 vārdu garš raksts par kādu 2016. gadā apmeklētu Latvijas mākslas vai kultūras pasākumu. Tā var būt izstāde, teātra izrāde, opera, balets, kinofilma, koncerts u.c., bet tam ir jābūt Latvijas kultūras produktam.

Rakstā argumentēti izklāsti savas pārdomas un paud patstāvīgu vērtējumu par izvēlēto kultūras notikumu Latvijas mūsdienu kultūras norišu (vai citā – sevis izvēlētā) kontekstā. Raksta forma var būt oriģināla, vari iesaistīt arī vizuālos materiālus – fotoattēlus vai ilustrācijas.

Pabeigtu rakstu darbu nosūti uz e-pastu info@jest.lv līdz 4. maijam, ziņā norādot savu vārdu, uzvārdu, skolu un klasi. Darbus izvērtēs portāla Jest; redakcijas pārstāvju komanda. Vērtēšanas kritēriji:

  1. Argumentācija un kritiskās analīzes prasmes;
  2. Oriģinalitāte, radošums
  3. Skaidrība izteiksmē;
  4. Vērtējuma patstāvīgums;
  5. Vārdu krājums, atbilstība gramatikas normām.

Konkursa Refleksijas uzvarētāji balvā saņems Latvijas teātru apmeklējumus. Veiksmīgākie konkursam iesūtītie darbi ar autora piekrišanu tiks publicēti portālā Jest.lv. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2016. gada 10. maijā.

Ar konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Labots: darbus var iesūtīt līdz 4. maijam!

Jest redakcija

Mēs visi esam indivīdi.