Jest; sadarbībā ar Baltic Sea Docs piedāvā recenziju konkursu jauniešiem

0

Jau septembrī 20. reizi gaidāms viens no gada spilgtākajiem dokumentālā kino notikumiem – Baltic Sea Docs filmu forums. Foruma skatē Ārpus laba un ļauna iekļautas 9 daudzveidīgas dokumentālās filmas no pasaulē izcilākajiem kino festivāliem. To tematika aptver virkni būtisku tēmu – bērnu un vecāku attiecības, vientulību un sieviešu tiesības, terorismu, kultūru saplūsmi un globalizāciju u.c.

Arī portāls Jest; iesaistās foruma norisēs, piedāvājot dalību recenziju konkursā, kura mērķis ir sekmēt kritisko domu un sociālpolitisko procesu izvērtējumu, dodot vārdu topošajiem autoriem (kinokritiķiem, žurnālistiem, politologiem u.c.).

Jauniešus vecumā no 15-25 gadiem aicinām pieteikties konkursam, pievienojot sešu teikumu kodolīgu informāciju par sevi un savu motivāciju izpaust sevi rakstiski. Pieteikumus lūgums sūtīt uz e-pastu balticseadocs@nkc.gov.lv līdz 14.08. ar norādi Recenziju konkurss. Ar jauniešiem foruma pārstāvji sazināsies personīgi. Veiksmīgākos darbus publicēsim portālā Jest;.

Recenziju konkursa ietvaros jauniešiem būs iespēja izteikt savas domas par divām programmas Ārpus laba un ļauna filmām – Sonita (2015) un Dons Žuans (Don Juan, 2015). Darbus izvērtēs Baltic Sea Docs, Nacionālā Kino centra un portāla Jest; pārstāvji.

Informācija par Baltic Sea Docs filmu skates seansiem tiks izziņota līdz 11. augustam. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem, uzrādot apliecības, seansi būs pieejami bez maksas.

Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar Radošā Eiropa Media biroju un European Documentary Network. Finansiālais atbalsts – Radošā Eiropa Media programma, LR Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un Dānijas Kultūras institūts. Informatīvais atbalsts – DELFI, radio Pieci.lv, Satori, Veto un Jest;.

Jest redakcija

Mēs visi esam indivīdi.