Jest; aicina uz kinolektoriju par vēsturisko kino

0

Kino_plakats_Kino_Sarunas_A3

Jauniešu kultūras portāls Jest; sadarbībā ar kinoteātri Splendid Palace aicina vecāko pamatskolas klašu, vidusskolas skolēnus un kino interesentus uz otro sezonu kinolektoriju ciklā Kino žanri II, kas startēs 17. novembrī. Četros lektorijos kino nozares profesionāļi kopā ar jaunajiem kino entuziastiem atraktīvā formātā stāstīs par kino žanru specifiku, spēcinot kino izglītību Latvijā un padarītu to par daļu no pamatskolas un vidusskolas mācību programmas. Pirmais kinolektorijs, kas veltīts vēsturiskajam kino, notiks 17. novembrī plkst. 13:00 kinoteātrī Splendid Palace. Pasākuma lektori – jaunais režisors Rūdolfs Anže un režisors Viesturs Kairišs. Stāstījumam par vēsturisko kino sekos latviešu vēsturiskās drāmas Melānijas hronika seanss.

Pirmajā kinolektorijā tiks pētītas kino un vēstures attiecības, vēsturiskuma rekonstruēšanas un vēsturiska attēla jēdzieni, kā arī izaicinājumi, ar kuriem kino veidotāji saskaras, veidojot šādu kino. Daudzsološais režisors Rūdolfs Anže, kura pirmā īsfilma Mana zeme deg (2016) tika nominēta nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps kā labākā debijas filma, uzskata, ka daudzi vēsturisko kino interpretē dažādi un pastāv neviennozīmība, ko par tādu definēt. Šī lektorija mērķis ir palīdzēt un skaidrot, kas īsti ir vēsturiskais kino. “Nenoliedzami vēsturiskais kino ir tas žanrs, kurš iespaido ļoti tieši, jo skatītājam ir iespēja asociēties ar filmas varoņiem un caur ekrānu atgriezties citā laikmetā,” uzskata Anže. Tandēmā ar jauno režisoru savās domās par vēsturiskumu uz ekrāna un pieredzē par filmas Melānijas hronika uzņemšanu dalīsies Viesturs Kairišs.  “Ņemot vērā to, ka pats labi pazīstu grūtības un izaicinājumus, veidojot vēsturisku filmu, būšu ieinteresēts uzzināt, kādiem izaicinājumiem bija jāstājas pretī Viesturam Kairišam, veidojot filmu Melānijas Hronika,” savu interesi atklāj Anže.

Lektorijiem var pieteikties skolēnu grupas ar skolotājiem vai arī atsevišķi interesenti. Cena par 4 lektoriju apmeklējumu (ieskaitot četru filmu seansus) vienam skolēnam vai skatītājam – 16 EUR, savukārt skolotājam vai klases audzinātājam – bez maksas. Pieteikt skolēnu grupas aicinām uz e-pasta adresi splendid@riga.lv vai pa telefonu – 67043678. Pārējiem interesentiem abonementi un biļetes būs pieejamas kinoteātra Splendid Palace kasē.

Filma Melānijas hronika tiks rādīta latviešu, krievu un vācu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Pasākums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Jest redakcija

Mēs visi esam indivīdi.