Jest; piedāvā – Latvijas kino skolu jaunatnei

0

Kinoteātris Splendid Palace sadarbībā ar jaunatnes organizāciju Jest; jau trešo gadu pēc kārtas piedāvā skolēnu un jauniešu kinolektoriju ciklu. Ņemot vērā tuvākajā laikā gaidāmo Latvijas kino ražu, kas saistāma arī ar Latvijas simtgades norisēm, šogad kinolektorijā piedāvāsim četras pavisam jaunas dažādu žanru Latvijas filmas.

Kinolektorijos “Latvijas kino skolu jaunatnei” piedalīsies filmu režisori un radošo komandu pārstāvji. Viņi stāstīs par filmu uzņemšanas gaitu no ieceres līdz pabeigtai filmai, uzsverot katras filmas specifikai būtiskākos jautājumus. Sarunas moderēs un filmu kontekstos iedziļināsies jaunās paaudzes lektori un kino entuziasti – skolēnu vienaudži.

Lektoriju sezonu uzsāksim jau neilgi pēc Valsts svētkiem – ceturtdien, 23. novembrī ar Askolda Saulīša vēsturiski dokumentālo filmu “Astoņas zvaigznes”, kura pēta latviešu strēlnieku bataljonu vēsturi, sākot no to izveides un pirmajām kaujām līdz Krievijas pilsoņu kara beigām, kad liela daļa strēlnieku atgriezās jaundibinātajā Latvijas valstī.

Tikšanos ar kino autoriem turpināsim trešdien, 13. decembrī, kad rādīsim režisora Jāņa Norda jauno attiecību trilleri “Ar putām uz lūpām”, kurā galvenās lomas atveido Vilis Daudziņš, Ieva Puķe un Raimonds Celms. Filma stāsta par Didzi – bijušo policistu un kaujas suņu treneri, kurš tur aizdomās sievu par neuzticību, kamēr viņa mīļotie suņi inficējas ar kādu bīstamu slimību.

Latvijas simtgades gadu uzsāksim ceturtdien, 8. martā ar Madaras Dišleres piedzīvojumu filmu “Paradīze 89”, kas ir uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par 1989. gada vasaru, pēc kuras viss bija citādi gan filmas varones deviņgadīgās Paulas dzīvē, gan visā Latvijā.

Sezonu noslēgsim ceturtdien, 12. aprīlī ar visiem pazīstamā Vizmas Belševicas romāna “Bille” ekranizāciju, ko piedāvās režisore Ināra Kolmane. Šī ģimenes filma ir stāsts par sešgadīgās Billes pieaugšanu un attiecībām ar pieaugušo pasauli. Uz sadzīviski kolorītā vēstures fona mēs ieraudzīsim, ka cilvēciskās attiecības un bērnu sapņi ir tādi paši kā šodien.

Kinolektoriju ciklam aicina pieteikties skolēnu grupas no Rīgas un rajonu skolām. Abonementu uz visiem četriem lektorijiem skolēni var iegādāties par vienotu cenu – 16 euro. Pavadošajiem skolotājiem ieeja bez maksas. Pieteikt skolēnu grupas aicinām uz e-pasta adresi splendid@riga.lv vai pa telefonu – 67043678. Atsevišķiem interesentiem abonementi būs pieejami kinoteātra Splendid Palace kasēs īsi pirms lektoriju cikla sākuma.

Jauniešu – kinolektoriju moderatoru vārdi tiks izziņoti atsevišķi.

 

Jest redakcija

Mēs visi esam indivīdi.