Jest; aicina uz diskusiju par viltus informācijas atpazīšanu

0

Trešdien, 1. novembrī jaunatnes kultūras organizācija Jest; aicina ikvienu interesentu uz publisku diskusiju par “viltus ziņu” fenomenu un veidiem, kā uzticamu informāciju atšķirt no neuzticamas. Diskusijā piedalīsies komunikācijas zinātnes doktors Jānis Buholcs un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra (StratCom) pārstāve Nika Aleksejeva, kā arī citi mediju profesionāļi. Diskusija notiks 1.11. no plkst. 18:30 kinoteātrī Kino Bize.

Viltus ziņu fenomens pēdējo divu gadu laikā ir pārņēmis pasaules mediju telpu. No šķietami nevainīgas klikšķu pievilināšanas līdz īstenam stratēģiskajam ierocim ideoloģiskā karā, tās sastopamas teju ik uz soļa. Tomēr kā atpazīt īstenu viltus ziņu laikā, kad pat paši viltus ziņu izplatītāji lieto šo jēdzienu, tā nodēvējot jebkuru viņiem neērtu informāciju? Un vai, sliktajiem
propagandas troļļiem liekot pretī labos elfus, tomēr nerodas risks sākt spēlēt pēc viņu noteikumiem?
Viltus ziņu fenomenu, tā dažādās izpausmes un ietekmi pētījis gan komunikācijas zinātņu doktors Jānis Buholcs, gan NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāve Nika Aleksejeva.

Diskusija notiks 1. novembrī, pulksten 18.30, kinoteātrī Kino Bize Elizabetes ielā 37- 2 (ieeja kinoteātrī no pagalma). Ieeja pasākumā bez maksas. Apmeklētāju vietu skaits ierobežots. Pasākumu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Vairāk informācijas par pasākumu: šeit.