Jest; aicina uz publisku diskusiju: Latvija un “jaunā trešā pasaule”

0

Otrdien, 21. novembrī, jaunatnes kultūras portāls Jest; aicina ikvienu interesentu uz publisku diskusiju par tā dēvēto attīstības pasauli – Āzijas, Āfrikas un Dienvidamerikas valstīm – un Latvijas lomu un atbildību savstarpēji saistītā pasaulē. Diskusijā piedalīsies organizācijas Climate Network pārstāve Līga Efeja, PREPARE Network Melnās jūras koordinators Āris Ādlers un un sociālantropologs Kārlis Lakševics. Diskusija notiks plkst. 19.00. Birojnīcā.

Domājot par starptautisko politiku, esam pieraduši analizēt ASV, Krievijas, Ķīnas rīcību un ietekmi uz Latviju. Tomēr pēdējo gadu laikā Latvija aizvien aktīvāk iesaistās dažādos sadarbības projektos un sniedz palīdzību zemēm, par kurām ikdienā dzirdam maz. Kāda ir Latvijas saistība ar tā dēvēto “trešo pasauli” un kāpēc mums ir svarīgi, lai tā attīstītos? Vai Latviju var ietekmēt ne vien tas, kas notiek Ņujorkā un Tokijā, bet arī Beirūtā un Bisavā? Kādos veidos mūsu intereses bieži vien ir kopīgas?

Attīstības pasaules saistību ar Latviju un savu personīgo pieredzi Āfrikas, Āzijas un citu reģionu attīstības valstīs apspriedīs Climate Network pārstāve Līga Efeja, PREPARE Network Melnās jūras koordinators Āris Ādlers un sociālantropologs Kārlis Lakševics. Sarunu moderēs žurnālists Dāvis Landorfs, kas veidojis dokumentālās filmas Tuvajos Autrumos un Rietumāfrikā. Diskusija notiks 21. novembrī, pulksten 19:00, Birojnīcā Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84 k.-1. Ieeja pasākumā bez maksas.

Pasākumu atbalsta: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Vairāk informācijas par pasākumu: šeit.