Jest; aicina uz diskusiju par politisko aktīvismu teātrī un laikmetīgajā mākslā

0

Ceturtdien, 9. novembrī, jaunatnes kultūras organizācija Jest; aicina ikvienu interesentu uz publisku diskusiju par politiskā aktīvisma izpausmēm mākslā un teātrī un to ietekmi uz mūsdienu sabiedrību Latvijā. Diskusijā piedalīsies teātra dramaturgs Jānis Balodis, politoloģe Iveta Kažoka un sarunu festivāla LAMPA producente Lelde Prūse. Diskusija notiks 9. novembrī no plkst. 19.00. Birojnīcā.

Politikas un mākslas savstarpējās attiecības vienmēr bijušas sarežģītas. Izņēmums nav arī mūsdienu sabiedrībai aktuālās problēmas un ideoloģiskās cīņas – mākslinieki un teātra veidotāji ar savu darbu starpniecību turpina tikt ierauti un bieži vien paši aktīvi iesaistās politiska viedokļa paušanā. Kāds ir politiski aktīvās mākslas pienesums sabiedrības dzīvē? Vai mūsdienīgai mākslai un teātrim ir tiesības palikt politiski neitrāliem? Un kā vērtēt pagātnē tapušu mākslu, kas ir nesaderīga ar mūsdienu vērtībām?

Mākslas un teātra politiskā aktīvisma nozīmi mūsdienu Latvijā un Eiropā apspriedīs dramaturgs, vairāku politiski un sociāli aktuālu izrāžu līdzautors Jānis Balodis, sarunu festivāla LAMPA un teātra producente Lelde Prūse un politoloģe Iveta Kažoka. Diskusija notiks 9. novembrī, pulksten 19:00, Birojnīcā Berga Bazārā, Dzirnavu ielā 84 k.-1. Ieeja pasākumā bez maksas.

Diskusiju atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Vairāk par gaidāmo pasākumu šeit